Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 21 maja 2022 roku.


„Zamień śmieci w radość chorych dzieci”

on 27 październik 2021

„Zamień śmieci w radość chorych dzieci” – taki cel przyświeca nam podczas zbiórki plastikowych zakrętek w ramach „Zakręconej akcji”. Zbierając zakrętki pomagamy spełniać marzenia podopiecznym Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum od 1997 roku obejmuje opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Co dzieje się z zakrętkami po przekazaniu ich dla Hospicjum można obejrzeć w poniższym linku na stronie stowarzyszenia:
Na czym polega Zakręcona Akcja?


W środę 27 października przekazaliśmy i pomogliśmy w załadunku 12 pełnych worków zakrętek. W załadunku pomogli uczniowie klasy 5 i 7 oraz pracownicy obsługi. Zaangażowanie w zbiórkę zakrętek w naszej szkole jest bardzo duże, za co uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły serdecznie dziękuję.
Decyzją Rady Samorządu Uczniowskiego, od 2 listopada rusza ponownie klasowy konkurs na największą ilość zebranych zakrętek. Z końcem każdego miesiąca zebrane zakrętki ważymy i wagę (ze względu na różną liczebność klas) przeliczamy na jednego ucznia. Uczniowie klasy, która osiągnie najwyższy wynik mają prawo wyboru jednego dnia w kolejnym miesiącu, w którym nie będą organizowane kartkówki, sprawdziany a także nie będą oni pytani z żadnego przedmiotu.Andrzej Jasionowski
Fragment mapy naszego regionu z zaznacoznymi miejscowościami prowadzącymi zbiórkę zakrętek:

Realizujemy:

Współpracujemy z: