Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 21 maja 2022 roku.


Wspomnieliśmy zmarłych członków społeczności szkolnej

on 10 listopad 2021

Miesiąc listopad to czas refleksji, zadumy i wspomnień. W środę 10 listopada o godz. 15.00 w Kaplicy pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Małochwieju odprawiona została msza św. w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oraz absolwentów naszej szkoły. Mszę odprawił ks. Paweł Klępka, który w trakcie nabożeństwa wspomniał zarówno o bardzo ważnej roli nauczyciela w wychowaniu młodego człowieka i kształtowania jego postaw jak i o roli odpowiedniej atmosfery i relacjach panujących wśród społeczności szkolnej, które są bardzo ważne dla prawidłowego i harmonijnego funkcjonowania szkoły.

W czasie odprawianej liturgii wspomniano sylwetkę Protazego Wnorowskiego, kierownika szkoły w latach 1901-1924. Jednym z powodów przypomnienia tej jakże ważnej osoby w historii naszej szkoły był fakt, że do dziś nie jest znane miejsce jego pochówku i w odróżnieniu od pozostałych zmarłych członków społeczności szkolnej nie mamy możliwości pochylenia się nad jego grobem i zapalenia lampki. Symboliczny znicz pod pamiątkową tablicą świecił się podczas odprawiania mszy, ponieważ na obecną chwilę Kaplica w Małochwieju jest jedynym miejscem, gdzie można oddać mu cześć.
Pod koniec mszy na ręce ks. Pawła Klępki przekazana została monografia szkoły pt.: „Historia Szkoły w Małochwieju Dużym w latach 1864-2014” z prośbą o dodanie jej do biblioteki parafialnej. We mszy św. wzięli udział nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Małochwieja. Serdecznie dziękuję Pani Grażynie Bojarskiej i Panu Krzysztofowi Darmochwałowi za przygotowanie uczniów do oprawy liturgicznej i muzycznej naszej okolicznościowej mszy.Andrzej JasionowskiRealizujemy:

Współpracujemy z: