Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 21 maja 2022 roku.


„Zdrowo żyjemy rekordy bijemy”

on 10 grudzień 2021

W naszej szkole bardzo duży nacisk kładziemy na zagadnienia profilaktyki uzależnień. Problem uzależnień rozpoczyna się czasami już we wczesnych latach szkolnych. Bardzo często przyczyną sięgania po alkohol, papierosy czy narkotyki, jest przeżywanie przez młodzież osobistych problemów. Także presja grupy rówieśniczej jest motywem sięgania po tego typu środki, bowiem przyjmowanie danej substancji niejednokrotnie jest przepustką dającą możliwość uczestniczenia w danej grupie, zapewnienie dobrej zabawy. My jako nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy jesteśmy przekonani, że zajęcia sportowe wspierają rozwój dzieci i młodzieży, mają również pozytywny wpływ na cechy indywidualne, rozwój ich zdolności, umiejętności oraz przekonań. Dają możliwość przeżywania pozytywnych emocji i uczą metod rozładowania emocjonalnego. Sport oddziałuje pozytywnie na zdrowie fizyczne dzieci i młodzieży, a dobry stan zdrowia jest czynnikiem chroniącym przed wieloma problemami społecznymi i psychicznymi. Cechami indywidualnymi wzmacnianymi przez sport są pewność siebie, samokontrola, wytrwałość, samodzielność, zdolność do podejmowania decyzji, umiejętność dostosowania się do zasad i reguł społecznych, umiejętność współdziałania w grupie rówieśniczej. Mikołajkowe zajęcia sportowo-rekreacyjne, które zaproponowaliśmy naszym uczniom oprócz dobrej zabawy dały możliwość ustanowienia sportowych rekordów szkoły. Miały one na celu: promocję zdrowego stylu życia, szlachetnej rywalizacji, poprawy sprawności fizycznej.
W trakcie zajęć odbyły się również warsztaty plastyczne, podczas których każda klasa wykonała wspólny plakat pod hasłem zorganizowanych przez nas zajęć. Ze względu na Mikołajkowy charakter zawodów nie mogło się obyć bez drobnych słodkich prezentów dla wszystkich uczestników naszej zabawy.

Poniżej indywidualne rekordy szkoły ustanowione podczas zajęć:

Kategoria – Oddział przedszkolny:Kategoria – Klasy 1-3:Kategoria – Klasy 4-6:Kategoria – Klasy 7-8:Kategoria – PracownikMichael Jordan, uważany za koszykarza wszechczasów powiedział: „Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać”. Niech to przesłanie pomoże Wam pokonywać trudności, ustanawiać nowe rekordy i bić już te istniejące.
Ze względu na zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 1-3 podsumowanie sportowych zmagań i rozdanie nagród odbędzie się na apelu podsumowującym I półrocze bieżącego roku szkolnego.Gratuluję zwycięzcom oraz tym, którzy podjęli próbę ustanawiania sportowych rekordów szkoły
Andrzej Jasionowski


Klasy 0-3


Klasy 4-6


Klasy 7-8

Realizujemy:

Współpracujemy z: