Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 25 marca 2023 roku.


Gościliśmy w WDK w Małochwieju Małym z koncertem kolęd i pastorałek

on 11 styczeń 2023

W środowe popołudnie odwiedziliśmy Wiejski Dom Kultury w Małochwieju Małym w celu zaprezentowania mieszkańcom świąteczno-noworocznego montażu słowno-muzycznego. Na wstępie spotkania głos zabrała pani Maria Kowalczyk, witając wszystkich zebranych, natomiast po przeczytaniu Ewangelii Św. Łukasza przez panią sołtys Annę Szymańską wszyscy obecni dzieląc się wzajemnie opłatkiem złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Uczennice przy akompaniamencie pana Krzysztofa Darmochwała wykonały 10 kolęd i pastorałek przeplatanych okolicznościowymi wierszami i życzeniami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami przez wszystkich uczestników a obecna na spotkaniu pani Edyta Gajowiak-Powroźnik - Wójt Gminy Krasnystaw, dziękując za występ tradycyjnie nagrodziła młodych artystów torbą pełną słodyczy. Po wystąpieniu gospodarze spotkania zaprosili wszystkich na poczęstunek z tradycyjnym czerwonym barszczykiem. Po posiłku wszyscy uczestnicy przy akompaniamencie byłego nauczyciela muzyki naszej szkoły pana Edwarda Kyca wspólnie śpiewali najpopularniejsze kolędy.
Spotkanie w Małochwieju Małym było ostatnim zaplanowanym działaniem w ramach realizowanego przez nasz Uczniowski Klub Sportowy „Victoria” programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”.
Dziękuję uczennicom za udział, rodzicom za zapewnienie transportu dzieci i wspólne kolędowanie, dziękuję panu Krzysztofowi Darmochwałowi za przygotowanie uczennic i akompaniament podczas występu. Dziękuję Pani Grażynie Bojarskiej za przygotowanie uczennic do występu, która niestety ze względu na chorobę nie mogła być obecna z nami na tym niezwykle miłym, integracyjnym a jednocześnie międzypokoleniowym spotkaniu.Andrzej Jasionowski
Fragment występu:


Realizujemy:

Współpracujemy z: