Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest niedziela, 14 kwietnia 2024 roku.


Uczniowie klasy 3 zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Okładka Czyściochowej płyty"

on 20 styczeń 2023

W naszej szkole podejmujemy wiele działań mających na celu promocję zdrowego stylu życia. Już po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Czyściochowa akademia”. Jest to akcja Rossmanna, której celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych. Zajęcia poświęcone są różnym zagadnieniom (m. in. czystości rąk, korzystaniu z toalety, myciu zębów itp.), w ramach programu organizator proponuje również różnorodne aktywności i konkursy. Program w bieżącym roku realizuje klasa 3 wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Kawęcką.
20 stycznia otrzymaliśmy informację o wygranej w Konkursie „Okładka Czyściochowej płyty”. Konkurs miał formę zespołową i polegał na zaprojektowaniu okładki płyty, na której pojawią się wszystkie „Czyściochowe piosenki”. Zgodnie z zachętą organizatorów nasi uczniowie pod nadzorem wychowawczyni puścili wodze fantazji i zaprojektowali okładkę w taki sposób, by przyciągnęła wzrok każdego dziecka i była atrakcyjna dla właściwej uczniom grupy wiekowej. Konkursowa praca mogła być wykonana w dowolnej formie plastycznej.
Uczniowie z wychowawczynią pracując nad pracą konkursową posłużyli się zasadą działania zegara. Wskazówki zegara pokazują nam jaka jest pora dnia. Krążą w koło, tak więc wiemy, że następnego dnia pojawia się w tych samych miejscach. Z dbaniem o zdrowie jest tak samo. Aby było skuteczne powinniśmy trzymać się rutyny, żeby efekty naszych starań były widoczne. Przedstawiona przez uczniów okładka płyty w zrozumiały i zabawny sposób pokazuje, że dbanie o higienę powinno być cykliczne, nie sporadyczne. Na tle zielonego koła przyklejono uśmiechniętych bohaterów piosenek, którzy trzymają w rękach przedmioty służące do utrzymania czystości. Są one tak duże, by podkreślić jak ważną rolę odgrywają w życiu.
Nagrodą dla klasy 3 jest Elektroniczna Karta Podarunkowa o wartości 500 zł do zrealizowania w drogeriach Rossmann w całej Polsce, która pozwala na zakup produktów do higieny i pielęgnacji dla dzieci, które brały udział w przygotowaniu pracy konkursowej.
Serdecznie gratulujemy tego dużego sukcesu uczniom klasy 3 wraz z wychowawczynią oraz liczymy na dalsze aktywności w realizowanym programie.Andrzej JasionowskiRealizacja projektu:
Nagrodzona praca i karta podarunkowa:
Realizujemy:

Współpracujemy z: