Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 21 maja 2022 roku.


Konkurs "Jestem Przyjacielem Przyrody" rozstrzygnięty

on 04 grudzień 2020

Już po raz dwunasty nasza szkoła była organizatorem Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jestem Przyjacielem Przyrody”. W bieżącym roku ze względu na panującą pandemię konkurs miał odmienną formę, wniesiono również poprawki do regulaminu. W porównaniu do lat ubiegłych, zrezygnowano z zasięgu gminnego, organizując go dla uczniów klas 0-4 tylko naszej szkoły. Ponadto zmieniony został termin przeprowadzenia konkursu z tradycyjnie odbywającego się w kwietniu na miesiące październik/listopad. Część prac ze względu na naukę zdalną uczniowie byli zmuszeni przesyłać w formie elektronicznej na adresy mailowe organizatorów.
Główne cele konkursu to:

 • kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko naturalne,
 • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
 • rozwijanie zainteresowań artystycznych i twórczych wśród uczniów.

Spośród przesłanych prac, komisja konkursowa w składzie: Jolanta Sadowska, Jolanta Kawęcka i Marzena Sokół, wyłoniła dziesięciu laureatów:

Oddział przedszkolny

 • Magdalena Zwierz
 • Rafał Marucha

Klasa 1

 • Wiktoria Sobczak
 • Oliwier Szarek

Klasa 2

 • Laura Huk
 • Nikola Konaszuk
 • Nikola Oficjał

Klasa 3

 • Marcelina Rzepka
 • Natalia Berbeć

Klasa 4

 • Natalia Barańska

Indywidualną nagrodę dyrektora szkoły otrzymała praca Mai Kwaśniewskiej z oddziału przedszkolnego.


Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe po powrocie do szkoły. Nagrody zostały ufundowane przez Panią Wójt Gminy Krasnystaw, która corocznie obejmuje nasz konkurs honorowym patronatem. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Więcej informacji na temat konkursu oraz fotografii z poprzednich edycji znajduje się w panelu ekologicznym naszej strony: Przejdź >>Realizujemy:

Współpracujemy z: