Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 21 maja 2022 roku.


Pasowanie na czytelnika

on 15 maj 2021

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. W piątek 14 maja pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią panią Jolantą Kawęcką odwiedzili bibliotekę. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor szkoły pan Andrzej Jasionowski.
Spotkanie z biblioteką szkolną powinno być wyjątkowo uroczyste, a pierwsza wypożyczona książka na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję opiekunka biblioteki przygotowała szereg zagadek, dzięki którym starała się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania biblioteki szkolnej, obowiązkami czytelnika, życzeniami książki. Wspaniale wypowiadali się na temat roli książki w życiu człowieka. Przygotowali niespodziankę, zagadkę dla pani bibliotekarki w postaci ilustracji do lektury kl.1 oraz zaprezentowali własnoręcznie wykonane książeczki. Dzieci wykonały swoje książeczki niezwykle profesjonalnie, uwzględniły wszystkie elementy budowy książki, zadbały o ciekawy tekst, barwne ilustracje. Ponadto wspólnie wykonały książeczkę - atlas o owadach, podkreślając piękno natury. Pochwaliły się również swoimi ilustracjami do omawianych lektur. Jedna z tych ilustracji stanowiła zagadkę dla pani bibliotekarki, która musiała wskazać tytuł lektury, udało się, ku radości dzieci, był to „Detektyw Pozytywka”.
Następnie dzieci z klasy 1 złożyły uroczyste ślubowanie:

"My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z powagą."

Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej, dokonali pierwszych wyborów czytelniczych i otrzymali z rąk pana dyrektora pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości pani bibliotekarka serdecznie zaprosiła uczniów do częstego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.
Hanna Berbeć - opiekun biblioteki szkolnejRealizujemy:

Współpracujemy z: