Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 25 czerwca 2022 roku.


Podsumowaliśmy zbiórkę w ramach XXI edycji „Góry Grosza”

on 11 czerwiec 2021

Nasi uczniowie z grupy wiekowej „Skrzaty” po raz kolejny czynnie włączyli się do akcji „Góra Grosza”, która w bieżącym roku szkolnym zorganizowana została już po raz 21. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Oprócz efektu wychowawczego akcji uczniowie z pewnością osiągnęli również efekt dydaktyczny utrwalając podstawowe umiejętności matematyczne. Przeprowadzenie akcji wymagało podjęcia przez nas 5 kroków:

  1. Powołania szkolnego koordynatora akcji.
  2. Przeprowadzenia zbiórki monet.
  3. Policzenia zebranych monet i wypełnienia odcinków wpłat.
  4. Zapakowania zebranych monet zgodnie z instrukcją.
  5. Przesłania za pośrednictwem Poczty Polskiej monet wraz z odcinkami.

W piątek 11 czerwca wykonaliśmy piąty – ostatni krok. W sumie zebraliśmy i przekazaliśmy na konto organizatora akcji Towarzystwa „Nasz Dom” kwotę:


779,55 zł


Ta suma, zważając na to, że należymy do niewielkich liczebnie szkół, robi duże wrażenie. Dlatego też chciałbym podziękować naszym cudownym uczniom, którzy jak zwykle nie pozostali obojętni wobec potrzeb drugiego człowieka, a w przypadku tej akcji – potrzeb innych dzieci. Dziękuję Rodzicom, ponieważ bez ich wsparcia wynik akcji nie byłby tak okazały. Dziękuję wychowawczyni oddziału przedszkolnego – Pani Jolancie Sadowskiej oraz wychowawczyniom klas 1-3, Paniom: Jolancie Kawęckiej, Danucie Berbeć i Marzenie Sokół za dopingowanie uczniów, przeprowadzenie zbiórek i liczenie monet w swoich klasach. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę Pani Danuty Berbeć – opiekuna grupy wiekowej „Skrzaty” a zarazem szkolnego koordynatora akcji za wszystkie czynności związane z akcją tj. ostateczne podliczenie kwoty, spakowanie monet i przygotowanie ich do wysyłki. Monety umieszczone zostały w czterech pudełkach ważących po ok. 10 kg każda. Dziękuję również pracownikom obsługi Pani Jolancie Waręckiej i Panu Jackowi Krzymowskiemu za transport paczek do Urzędu Pocztowego w Krasnymstawie.Jesteśmy małą szkołą z wielkim sercem.
Dziękuję bardzo
Andrzej JasionowskiRealizujemy:

Współpracujemy z: