Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 25 marca 2023 roku.


Otrzymaliśmy certyfikat Akademii Lubella

on 16 czerwiec 2021

Nasza szkoła w bieżącym roku przystąpiła do programu „Akademia Lubella”. Jest to program edukacyjny skierowany do klas VI-VIII szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Niezmiernie ważne jest umiejętne gospodarowanie co stanowi podstawę wspomnianego wcześniej jego niemarnowania. Warto stosować więc poniższe zasady:

  • zwracaj uwagę na jakość żywności podczas zakupów;
  • jeżeli w lodówce zostały niewielkie ilości różnych produktów stwórz z nich danie według własnej inwencji;
  • jeśli zamówisz zbyt dużą ilość jedzenia, zabierz je na wynos - większość potraw doskonale nadaje się do zjedzenia następnego dnia;
  • pamiętaj, że poszczególne produkty w lodówce mają różne miejsce przechowywania i dłużej zachowują świeżość, jeżeli zostaną właściwie położone.

Zajęcia wpisały się zarówno w podstawę programową realizowaną na przedmiocie Technika, jak i działań, które w tym właśnie kierunku podejmowane są przez naszą szkołę. Po zrealizowaniu lekcji z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w programie.
Jednym z narzędzi potrzebnych do zrealizowania zajęć był quiz skierowany do uczniów w formie papierowej. Ze względu na pandemię i naukę zdalną quiz na potrzeby realizacji programu przez naszych uczniów przekształciłem w formę online, dzięki czemu uczniowie mieli szansę jego wypełnienia i omówienia. Poniżej zamieszczam link do anonimowego quizu i serdecznie zachęcam pozostałych uczniów do jego wypełnienia a następnie zapoznania się ze swoim wynikiem oraz jego interpretacją: Przejdź do QuizuAndrzej Jasionowski – koordynator programuRealizujemy:

Współpracujemy z: