Szkoła Podstawowa
im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest piątek, 3 lutego 2023 roku.


Piknik "Bezpieczne Wakacje" z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

on 01 czerwiec 2022

W środę 1 czerwca w naszej szkole zorganizowany został piknik w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Impreza miała charakter profilaktyczny i przebiegła pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Uczniowie klas 0-3 wspólnie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie wzięli udział w akcji „Kierowco zwolnij”, chcąc przypomnieć kierowcom o ograniczeniu prędkości jakie obowiązuje w okolicach szkoły. Dzieci wspólnie z policjantami mierzyli prędkość, trzeźwość oraz wręczali kierowcom pamiątkowe breloczki. Tuż po akcji z policjantami „drogówki” na nasz piknik przyjechali policjanci z psem tropiącym. Pokazali uczniom wyszkolenie owczarka belgijskiego, podstawowe komendy, a następnie zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami, jakimi powinni się kierować podczas niespodziewanego spotkania z agresywnym psem. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „Szkolny mistrz miasteczka ruchu drogowego”, jak również w konkurencjach sportowych, których celem było ustanawianie bądź bicie istniejących już rekordów szkoły. W trakcie pikniku dziewczęta z klas starszych oferowały usługi malowania twarzy oraz kreowania ekstrawaganckich fryzur wg życzeń uczniów. W trakcie trwania imprezy były kiełbaski, lody, bańki mydlane, modelowanie balonów oraz wspólne tańce takie jak: „kaczuszki”, „jedzie pociąg….” oraz ciesząca się wielkim zainteresowaniem „belgijka”. W trakcie podsumowania pikniku zostały wręczone nagrody dla „szkolnych mistrzów miasteczka ruchu drogowego”, którym okazali się Karol Raczkowski z klasy 8 oraz Adrian Barański z klasy 7. Chłopcy otrzymali kaski rowerowe oraz elektroniczne liczniki prędkości. Wręczone zostały również nagrody w trzech rozstrzygniętych szkolnych konkursach:


  • Konkursie Profilaktycznym pod hasłem: „Nie PrzeGraj swojej młodości”;
  • Konkursie Czytelniczym („Obrazy książką malowane” dla kl. 2-3, „Czytam, bo chcę zrozumieć siebie i innych” dla klas 4-6, „Szkolny Mistrz Lektur” dla klas 7-8);
  • XVIII edycji konkursu „Matematyczna Drabinka”.

Nagrody „fair-play” za przyjazne gesty wobec drugiego ucznia otrzymali: Mateusz Sochacki, Maciej Śledź i Norbert Makuch.
Nagrody za udział w konkursach w trakcie imprezy sfinansowane zostały przez Powiat Krasnostawski w ramach realizacji zadania publicznego realizowanego przez UKS "Victoria" pod nazwą: "Organizacja imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców powiatu, w szczególności zawodów sportowych, festynów, turniejów, obozów, zgrupowań".

Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze oraz przy sprzyjającej pogodzie. Szkolna impreza z okazji Dnia Dziecka powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, tym bardziej cieszymy się, że udało się ją nam przeprowadzić bez zakłóceń.Andrzej JasionowskiRealizujemy:

Współpracujemy z: